Jesteśmy solidarni

Powoli tradycją staje się, że Hetmaniacy w ostatnich dniach września biorą aktywny udział w Tarnobrzeskich Dniach Solidarności z Osobami Chorującymi na Schizofrenię.

Nie inaczej było i w tym roku. 21 września, punktualnie o godzinie 17, wystartował VI Bieg Solidarności z Osobami Chorującymi na Schizofrenię, na którego starcie, już po raz trzeci, stanęło siedmioro uczniów naszej szkoły razem z panią Katarzyną Łazowską. W tym biegu nie najważniejszy był czas, w jakim uczestnicy pokonali trasę 5 km, ale idea solidarności, pomocy i bycia razem. Niemniej jednak, Hetmaniacy tak jak w poprzednim roku, również i w tym roku zawitali na podium. W swoich kategoriach wiekowych (do lat 18) punktowane miejsca zajęli Alicja Boczula (z klasy 3a) –1 miejsce w kategorii dziewcząt oraz Aleksander Harnik (z klasy 1a) – 2 miejsce wśród chłopców. Zaraz za podium, na 4 miejscu w swojej kategorii stanął Mikołaj Nowak z klasy 3e. Świetnie poradziły sobie też uczennice klas 2a i 3e Natalia Kmuk, Emilia Roman, Zuzanna Panejko i Liwia Wołosz.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy startu, wytrwałości w dotarciu do mety, a także chęci pomagania!

Ale Bieg Solidarności to nie tylko biegacze, lecz również wolontariusze, którzy na trasie wspierają uczestników, pokazują im gdzie biec, a także na mecie wręczają medale. W tym roku była to fantastyczna reprezentacja klas 1d – Pola Wojtaszek, Kacper Kowalski i Julia Tworek, 2a – Weronika Furdyna, Magdalena Heba, Julia Kutyła, Zuzanna Świstek i Mateusz Trzaska i 2b Hubert Lasota. Bardzo cieszy fakt, że młodzież tak chętnie zgłosiła się zarówno do biegu jak i wolontariatu, a także że wzajemnie się wspierali i wykorzystali okazję do integracji.

Dziękujemy i zapraszamy już teraz do udziału w kolejnych edycjach!