Jesienne Impresje Muzyczne

Piękne dźwięki rozbrzmiewały podczas piątkowej długiej przerwy. Instrumentaliści z naszej szkoły postanowili wspólnie pomuzykować,  rozchmurzyć szare i przegonić jesienne nastroje!

Swoje muzyczne pasje na początku koncertu zaprezentowali: Jakub Wit z kl. 4e – wykonał Nokturn cis – moll Fryderyka Chopina (nokturn – utwór nocy) oraz Emilia Barnaś z kl. Ib – zagrała Preludium opus 28 tego samego kompozytora (preludium to wstęp przed większym dziełem, jednak preludia Chopina stanowią piękne, artystycznie niezależne utwory). Duet: Roksana Dziura z kl. IIb i p. Joanna Szpyt przedstawił utwór pt. Obój Gabriela skomponowany przez Enio Moricone, stanowiący główny temat filmu „Misja”, inspirujący wielu muzyków. W świat gitary klasycznej pięknie wprowadził słuchaczy Grzegorz Rawski z kl. IId, wykonując „Canzonettę anticę” współczesnego polskiego gitarzysty i kompozytora Mirosława Drożdżowskiego. Ponownie zabrzmiały dźwięki pianina: Julia Wolanin z kl. Ib wybrała etiudę opus 29 Henriego Bertiniego, francuskiego pianisty i kompozytora z XVIII wieku.

Muzyczna przerwa zakończyła się mocniejszym uderzeniem! Nina Jaworska z kl. I (gitara elektryczna) oraz Iga Kwarciany z kl. IId (perkusja) zagrały w energetycznym duecie utwór Arctic Monkeys Do I Wanna Know. Spotkanie poprowadziła Zuzia Świstek z kl. IIIa, nad nagłośnieniem czuwali niezastąpieni Hubert Myszka, Kacper Jaworski i Antek Sobol, za fotografie dziękujemy Ignacemu Rzepeckiemu z IVg. (JSz)

Zapraszamy na następne impresje muzyczne!