Janek z awansem do etapu centralnego LXIII edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym!!!

Z przyjemnością informujemy, iż uczeń trzeciej klasy naszej szkoły Jan Kiełb uzyskał awans do zawodów centralnych Olimpiady Wiedzy o Polsce Świecie Współczesnym. Tegoroczna LXIII edycja zawodów przebiega pod hasłem Demokratyczne państwo prawne.

Etap okręgowy zawodów polegał na poprawnym rozwiązaniu testu z szeroko rozumianej wiedzy polityczno – społecznej, a następnie dla uczniów, którzy przekroczyli próg kwalifikacji ( 11-stu w okręgu podkarpackim) odbył się egzamin ustny przed komisją.

Warto wspomnieć, iż Janek w tym dniu uczestniczył równocześnie w egzaminie etapu okręgowego Olimpiady Historycznej (etapie drugim – ustnym). Gratulujemy mu godnego reprezentowania Hetmana w tych olimpiadach!

Etap centralny zawodów odbędzie się 26 marca i będzie składał się z rozwiązania testu i odpowiedzi ustnej przed komisją. Najlepsi zawodnicy tych zmagań spotkają się w wąskim finale zawodów w Warszawie 2. kwietnia.

Życzymy Ci więc Janku wyjazdu do Warszawy i zdania matury z wiedzy o społeczeństwie już w marcu. (GK)

Więcej na http://www.owpsw.edu.pl/aktualnosci/