Janek Laureatem Konkursu Polska –Węgry historia przyjaźni

22 kwietnia odbyła się uroczysta Gala Finałowa w budynku Ministerstwa Edukacji i Nauki, na której ogłoszono listę 52 laureatów. Minister, Przemysław Czarnek, wręczył zwycięzcom i ich opiekunom nagrody finansowe.

Gratulujemy Jankowi Kiełbowi kolejnego tytułu a jego nieobecność na uroczystości tłumaczył udział w eliminacjach centralnych Olimpiady Filozoficznej, która odbyła się równolegle w ubiegły weekend, na której także uzyskał tytuł Laureata.

I edycję konkursu zorganizował Instytut Studiów Wschodnich oraz Instytut Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka. Wzięło w nim udział w pierwszym etapie ponad dwa tysiące uczniów z całego kraju. Do drugiego etapu przeszło 406 uczniów, którzy pisali test w ośrodkach wojewódzkich. Wyłonił on trzech zwycięzców i 49 wyróżnionych uczniów. Wszyscy uzyskali tytuł Laureata. (GK)

Więcej na: https://www.forum-ekonomiczne.pl/znamy-laureatow-konkursu-polska-wegry-historia-przyjazni/?fbclid=IwAR0WZL7TvVakbRcmwSSAcFZAAmvk68mNnLP5rNxPl53BHMvUm73zx06X_Go

https://kurier.plus/node/3394