IX Ogólnopolska Olimpiada Praktyczna „Zwolnieni z Teorii”

Trwa IX edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Praktycznej „Zwolnieni z Teorii”. To „dziwna” olimpiada; inna, bo uczy aktywności, odpowiedzialności, zachęca do działania dla dobra najbliższego otoczenia czy nagłaśniania spraw ważnych. Żyjemy w coraz większym pośpiechu, często obojętni na problemy ludzi obok nas. Wielu powtarza jak mantrę (celnie wyśpiewał to Czesław Mozil): „Chciałbym stanąć na nogi (…), /ale nie ma czasu na nic, nie ma czasu…”.

Tym bardziej warte są odnotowania postawy młodych, którzy wykazują się zaangażowaniem społecznym i nie narzekają na „brak czasu”. Również i w tym roku możemy z dumą napisać, że hetmańska młodzież chętnie realizuje projekty społeczne. W ten sposób, zdobywając wiedzę i umiejętności z zakresu zarządzania projektami, nasi uczniowie mają także konkretny wpływ na zmiany zachodzące w najbliższym otoczeniu. Na III (przedostatnim) etapie działań projektowych IX Ogólnopolskiej Olimpiady Praktycznej „Zwolnieni z Teorii” znalazły się dwa hetmańskie zespoły.

Pierwszy z nich wystąpił pod nazwą „Miło Cię widzieć” (Kacper Janczy – szef grupy; Zuzanna Świstek, Maria Wójcik, Grzegorz Rawski, Maciej Wolak). Pod tym tak pozytywnie brzmiącym hasłem kryje się kampania, której celem jest szerzenie wiedzy na temat zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. O działaniach zespołu poczytać można na stronie projektu: https://milociewidziec.pl/

Twórcy drugiego z projektów, „ŚwiadoMi obYwatele” (Hanna Tenderowicz – szef grupy; Zofia Baniecka, Oliwia Górna, Lena Hajduk, Karol Wojtal), pragną przeciwdziałać groźnej ich zdaniem tendencji, czyli małej aktywności Polaków w życiu społeczno-politycznym kraju. Zespół chce nieść pomoc i w przystępny sposób  poszerzać wiedzę na temat społeczeństwa obywatelskiego. Więcej informacji na stronie projektu: https://www.facebook.com/profile.php?id=100086023694198&sk=followers

Obu drużynom gratulujemy zaangażowania i trzymamy kciuki za ukończenie projektów oraz zdobycie certyfikatów z zarządzania. Powodzenia! Zawsze miło Was widzieć, wrażliwych i świadomych obywateli.