I Hetmański Turniej Deblowy im. Trenera Józefa Salika

W czwartek 23 czerwca odbył się po raz pierwszy hetmański turniej tenisowy w grze podwójnej zorganizowany przez Jakuba Drysia oraz Panią Dorotę Skórską. W rozgrywkach wzięło udział 11 par składających się z uczniów i absolwentów naszego liceum. Zawody zaczęły się o godz. 9:00 na kompleksie kortów tenisowych „Zwierzyniec” im. Józefa Salika, człowieka wielu pasji i talentów: trenera pływania, ratownika wodnego, instruktora tenisa, narciarstwa alpejskiego, windsurfingu, sportów żeglarskich i motorowodnych, wychowawcy młodzieży. Zawodnicy zostali dobrani, do czterech już wcześniej rozstawionych par, w wyniku losowania, które odbyło się pod czujnym okiem księdza Macieja Charabina, Pani Renaty Krasy oraz Pani Agnieszki Kiełt. W grupach zawodnicy grali do dwóch wygranych setów od stanu 2:2, (przy wyniku 1:1 w setach decydował Super tie-break, a w gemach z wynikiem 40:40 tzw. „złota piłka”). Po zakończonych pojedynkach w grupach zawodnicy udali się na przygotowany przez Pana Adama Kunysza wraz z księdzem Maciejem grill. Następnie odbyło się ponowne losowanie par grających w ćwierćfinałach. W ćwierćfinale „A” zagrał Jakub Dryś w parze z Kacprem Kuczyńskim oraz Alan Jajko i Ksawery Świergul. Ćwierćfinał „B” rozegrali Kacper Lipiec wraz z Maciejem Majchrzakiem oraz Adam Ziętek i Karol Wojtal. W ćwierćfinale „C” mężnie walczyli Maciej Krakowiak i Mateusz Solarski oraz Kamil Trznadel i Marcin Snopkowski. W ćwierćfinale „D” rywalizowali Alicja i Adam Sierant z Kacprem Lebodą i Jędrzejem Rusinkiem. Mecze półfinałowe zaszczycił swoją obecnością dyrektor naszego liceum – Pan Paweł Dobrowolski. Półfinał „B” zakończył się przedwcześnie z uwagi na uraz jednego zawodnika – Maćku, oby nie było to nic poważnego! Wszyscy kibice i zawodnicy byli pod wrażeniem sprawnej gry i zręczności zawodników. Za to w półfinale „A” swoimi umiejętnościami popisali się Kacper Lipiec i Maciej Majchrzak (ostatecznie 3. miejsce w turnieju) oraz Jakub Dryś i Kacper Kuczyński (1. miejsce), środek podium uzupełnili Alicja i Adam Sierant.

Bardzo dziękujemy dyrektorowi naszego liceum za sfinansowanie nagród dla zawodników, Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji za bezpłatne udostępnienie kortów, anonimowemu sponsorowi, dzięki któremu mogliśmy wszyscy korzystać ze sprzętu sportowego oraz Pani Grażynie, która czuwała nad naszym zdrowiem.

Dziękujemy również wszystkim uczestnikom, tym, którzy regularnie trenują, a także tym, którzy po raz pierwszy trzymali rakietę w rękach (dla Was naprawdę ogromne brawa!). To, że nam wszystkim się podobało, widzieliśmy przede wszystkim po uśmiechu, który nikomu nie schodził z twarzy. Mamy ogromną nadzieję, że Turnieje Deblowe Tenisa Ziemnego im. Trenera Józefa Salika staną się kolejną „hetmańską” tradycją.

Jeszcze raz wszystkim dziękujemy !!!

(Alicja Sierant kl.3e)