Hetmańskie akcenty na uroczystej sesji Rady Miasta

28 maja 2026 roku w Tarnobrzeskim Domu Kultury odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta z okazji 433. rocznicy nadania Tarnobrzegowi praw miejskich przez króla Zygmunta III Wazę. Wykład inauguracyjny dotyczący biografii patronki roku dr Olgi Lilien wygłosił prof. Tadeusz Zych, zasłużony Profesor Hetmana. Podczas sesji wręczono tytuły Honorowego Obywatela Miasta Tarnobrzega (m.in. pani wojewodzie Teresie Kubas-Hul) oraz Zasłużonego dla Miasta Tarnobrzega.

W czasie uroczystości mieliśmy również inne hetmańskie akcenty – Marcelina Obara (1a) reprezentowała Młodzieżową Radę Miasta jako jej wiceprzewodnicząca,  a tytuły Zasłużonych  dla Miasta Tarnobrzega powędrowały do rodziców naszych uczniów i absolwentów – panów: Stanisława Dziubaka, Tadeusza Gospodarczyka i Andrzeja Kaczmarka.

Na zakończenie uroczystości Prezydent Tarnobrzega, Łukasz Nowak, i Przewodniczący Rady Miasta, Norbert Mastalerz, wręczyli pamiątkowe statuetki, dyplomy i nagrody wyróżnionym w tarnobrzeskiej edycji Samorządowego Konkursu „Ośmiu Wspaniałych”. Konkurs, jak dobrze pamiętamy, ma za zadanie nagradzać osoby szczególnie zaangażowane w wolontariat oraz działalność społeczną. Wśród szczęśliwej ósemki znalazł się również nasz uczeń, tegoroczny maturzysta, Nikodem Szala-Jagiełło. Warto dodać, że Nikodem został wydelegowany jako reprezentant Tarnobrzega do ogólnopolskiej części konkursu, której gala odbędzie się w czerwcu w Toruniu.

Całość uroczystości zwieńczyła część artystyczna i przeznaczony dla uczestników poczęstunek. Zapraszamy również do obejrzenia telewizyjnej relacji z uroczystości, do której włączony został wywiad z Nikodemem.

Zdjęcia pobrano ze strony Tarnobrzeg.naszemiasto.pl

Ustawienia dostępności