Hetmaniacy pomagają choremu Bartusiowi

O tym, że nasi uczniowie mają wielkie serca, wiemy już od dawna. Teraz udowodnili to po raz kolejny udzielając się w największej akcji charytatywnej regionu.

W dniach 1-3 maja w Sandomierzu odbyła się wielka zbiórka uliczna na rzecz chorego na rdzeniowy zanik mięśni Bartusia Przychodzkiego, któremu  potrzeba  ponad 9 milionów złotych na najdroższy lek świata – nowoczesną terapię genową powstrzymującą niszczycielski pochód jego choroby.

W tej największej od lat charytatywnej zbiórce pieniędzy w regionie świętokrzyskim pomagali Hetmaniacy z klasy Id: Michał Kostępski, Miłosz Murek oraz Janek Sroczyński. Jako wolontariusze ubrani w pomarańczowe koszulki zbierali pieniądze do puszek dla Bartusia. Mimo niepogody frekwencja dopisała. Dla uczestników przygotowano liczne gadżety – pierniczki, magnesy i kubeczki ze zdjęciem chłopca. Wolontariuszom udało się uzbierać ponad 600 zł!

Zbiórka pieniędzy na leczenie Bartusia prowadzona jest pod skrzydłami Fundacji Siepomaga i Fundacji „Serca dla Maluszka”. Wpłat można dokonywać bezpośrednio poprzez Internet na stronach www.siepomaga.pl/bartus-sma oraz https://www.siepomaga.pl/9milionowserc.  (Michał Kostępski)

Można także pomóc Bartusiowi wysyłając SMS:

NUMER 72365

TREŚĆ 0116442

Koszt sms 2,46 zł brutto (z VAT)

 

Wpłaty poprzez przelewy bankowe:

Fundacja „Serca dla Maluszka”

  1. Kowalska 89 m.1 43-300 Bielsko-Biała

Bank Millennium S.A. 85 1160 2202 0000 0001 9214 1142

W tytule przelewu prosimy wpisać: 1792 Bartłomiej Przychodzki