Hetman sercem za Ukrainą!

Już tydzień trwa potworny koszmar u naszych Sąsiadów. Myślę, że wielu z nas jeszcze nie wierzy, że w Europie, w XXI wieku, dzieją się takie straszne rzeczy. Tym bardziej, że żyją jeszcze ludzie, którzy pamiętają najtragiczniejszą z wojen w historii ludzkości.
W Oświęcimiu wciąż można poczuć zimny zapach śmierci. Dzisiaj w sposób szczególny możemy zobaczyć w człowieku bezduszność, zło, nienawiść, akceptację zabijania, ale też życzliwość, dobro, współczucie, umiłowanie wolności. W jednym człowieku dostrzegamy wilka, a w drugim anioła.

W tych dniach cały „Hetman” stoi po stronie naszych Sąsiadów z Ukrainy. Na każdym kroku zauważam życzliwość wśród Nauczycieli, Uczniów, Pracowników Szkoły. Uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariusza, Harcerze, Grupa realizująca projekt społeczny „Akceptunek”, ruszyli z pomocą charytatywną. Bardzo wyraźnie czuje się w szkole SOLIDARNOŚĆ z Narodem Ukraińskim. Wszyscy chcemy pomóc i będziemy to czynić nie tylko dzisiaj czy jutro, ale ile będzie trzeba!

Gdy tak patrzymy na dzisiejszy świat, to nie sposób po raz kolejny nie przyznać racji Czesławowi Niemenowi, który w 1967 roku napisał najpiękniejszy tekst piosenki:  ,,Dziwny jest ten świat, gdzie jeszcze wciąż mieści się tyle zła …”. Całkowicie się z tym zgadzam, podobnie jak z optymistycznym przesłaniem tego utworu: ,, Lecz ludzi dobrej woli jest więcej i mocno wierzę w to, że ten świat nie zginie dzięki NIM …”.

Chwała Ukrainie!

Paweł Dobrowolski