„Hetman” na gali Podkarpackiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022

Przedstawiciele najlepszych szkół średnich w województwie, zdobywcy najwyższych lokat w Podkarpackim Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022, spotkali się 16 marca br. na uroczystej gali zorganizowanej w auli Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza. Wśród nich nie mogło zabraknąć reprezentantów naszego „Hetmana”. Po raz kolejny bowiem stanęliśmy na podium, potwierdzając, że nic nie dzieje się przypadkowo, a odniesiony sukces to owoc wytrwałej pracy uczniów, zaangażowania nauczycieli, jak też dbałości dyrekcji o dobrą atmosferę, sprzyjającą nauce i pozytywnym relacjom w środowisku.

Nagrodę za zdobycie na Podkarpaciu drugiego miejsca i tytułu Złotej Szkoły z rąk Rektora Politechniki – prof. dr. hab. inż. Piotra Koszelnika i Magdaleny Rulskiej, przedstawicielki Wydawnictwa Edukacyjnego Perspektywy Press, odebrał dyrektor „Hetmana” – Pan Paweł Dobrowolski. W uroczystości tej towarzyszyli mu wyróżniający się uczniowie naszej Szkoły, startujący w olimpiadach przedmiotowych i prestiżowych konkursach – Jan Kiełb (3a), Martyna Szmołda (3e), Karolina Błażkiewicz (3f), Paulina Orlińska (3g), Maciej Wolak (2b), Kacper Lipiec (2d), Oliwia Ciba (1d) oraz nauczyciele – Pan Grzegorz Kobylski i Pani Marzena Jarzyna.

Uczestnicy gali mogli ponadto zapoznać się z ofertą edukacyjną Politechniki, obejrzeć pokazy chemiczne, dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy (np. czym różni się zwierciadło od lustra, jakich substancji użyć, by stworzyć coś „wybuchowego”? itp). Młodzież zwiedziła wybrane wydziały tej technicznej uczelni, a w kuluarach dyrektorzy i nauczyciele rozmawiali, dzieląc się swymi wrażeniami. Szczegóły zaś tego wydarzenia zrelacjonowane zostały na stronie Politechniki Rzeszowskiej.

Potwierdzenia należy szukać na stronie Perspektyw oraz w lokalnych mediach.