Gratulacje dla Patrycji!

W poniedziałek, 16 maja 2022 roku, w Państwowej Szkole Muzycznej w Tarnobrzegu odbył się recital utalentowanej klarnecistki Patrycji Glicy – tegorocznej maturzystki, absolwentki naszej szkoły, która tego samego dnia zdawała również egzamin maturalny z chemii na poziomie rozszerzonym.

Podczas koncertu mistrzowsko wybrzmiały utwory: Sonata na klarnet ( kompozytor: Francis Poulenc), Koncert na klarnet Es Dur ( kompozytor: Carl Maria von Weber) oraz solowy: Bella Kovacs Hommage a Manuel de Falla. Były to bardzo wymagające technicznie utwory – zostały pięknie zinterpretowane przez Patrycję i zaczarowały widownię. Nasza absolwentka pracowała pod kierunkiem nauczyciela p. Piotra Wyzgi.

Patrycja jest uczennicą Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Mielcu, w której po 10-ciu latach kształcenia muzycznego przystępuje do matury muzycznej. Zatem w tym roku szkolnym równocześnie kończy dwie szkoły średnie i zdaje podwójne egzaminy! Dzięki zdolnościom oraz pracowitości Patrycja świetnie połączyła naukę w obu miejscach. Jest to ogromne osiągnięcie, zwłaszcza, że w szkole muzycznej oraz w liceum uzyskała wyróżniające wyniki w nauce.

Życzymy powodzenia w dalszym rozwoju swoich pasji i zainteresowań. Gratulujemy i do ponownego usłyszenia! (JSz)