Gość koła fotograficznego: Konrad Kowal

W ubiegłym tygodniu w trakcie ostatniego spotkania koła fotograficznego przed feriami naszym gościem był Pan Konrad Kowal, z zawodu nauczyciel j. angielskiego, a w wolnym czasie świetny fotograf, który zawsze chętnie przyjmuje zaproszenia na nasze zajęcia.

W tym roku Pan Kowal przeprowadził z nami “masterclass” poświęconą przede wszystkim światłu i efektom świetlnym, zwracając naszą uwagę na fakt, jak bardzo kluczową rolę pełni światło w kreowaniu atmosfery każdego kadru. Mogliśmy obejrzeć jego ulubione fotografie, które zgromadził na przestrzeni swojej przygody z fotografią oraz poznać ich historię, także od strony warsztatowej: jakie były okoliczności powstania poszczególnych ujęć, jak udało mu się uchwycić właśnie ten “decisive moment”, czy też jak wyglądał etap postprodukcji.

W trakcie naszego spotkania nie mogło oczywiście zabraknąć czasu na dyskusje z zakresu kompozycji oraz praktyczno-technicznych rozwiązań. Pan Kowal podkreślił również nieocenioną wartość inspiracji dziełami innych fotografów, dzięki którym możemy świadomie podnosić poziom własnego warsztatu fotograficznego.

Dziękujemy za spotkanie, a poniżej przedstawiamy kilka wybranych zdjęć, autorstwa Pana Kowala, omawianych w trakcie zajęć. (AK)