Gorące lato

„Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały Wszechświat działa potajemnie, by udało ci się to osiągnąć” Paulo Coelho

Jeśli ktoś pragnął gorącego lata w tym roku, to od czerwca aura wybitnie mu sprzyja. Dobrze można ją wykorzystać i w górach i nad morzem, a nawet i nad naszym Tarnobrzeskim Jeziorem, przeludnionym w weekendy. Ciepełko na pewno poczuli przyszli „wilkowie morscy” zdobywający na hetmańskim jachcie patent żeglarski pod okiem naszego nauczyciela, instruktora żeglarstwa PZŻ, oraz ci, którzy wybrali się na wakacyjną lekcję biologii w Góry Pieprzowe.

Gorąco było też wszystkim czekającym na wyniki matur. Temperatura wznosiła się i opadała, a góra „Pawełków” prawie się topiła, gdy już w zasięgu ręki były świadectwa dojrzałości. Oby jeszcze spełniły się plany na przyszłość i udało się dostać na wymarzone studia na dobrej uczelni w pięknym mieście i dobrym towarzystwie. Tegoroczne wysokie wyniki sugerują, że powinno być dobrze albo i lepiej!

Niezwykłą temperaturę mogli też z pewnością  odczuć przyszli Hetmaniacy czekający na wyniki rekrutacji do Szkoły. Hetmańską zaś atmosferę dobrze poczują w pierwszych dniach września na Dominikańskiej, poznając Szkołę, jej Patrona, a potem integrując się na obozie wyjazdowym.

Nie można zapomnieć o gorących wrażeniach z EURO 2020, zwłaszcza z ostatniego meczu Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej na Wembley. Kibice wręcz gotowali się, czekając na  rozstrzygnięcie w rzutach karnych i nie zawiedli się wszyscy kibicujący Italii. Ponadto o tym, że piłka jest okrągła, a bramki są dwie” może wiele opowiedzieć nasza kopiąca piłkę drugoklasistka.

Niesamowite emocje towarzyszą też kibicującym naszym olimpijczykom startującym w Tokio, zwłaszcza zaś zawodniczkom z zaprzyjaźnionej drużyny KTS Enea Siarka Tarnobrzeg. Gorąco też pewnie i tym, którzy w różnych miejscach kraju i świata biorą udział w różnych sportowych czy artystycznych wydarzeniach, jak choćby na Pol’and’Rock Festivalu w Kostrzynie nad Odrą oraz na Open’er Festivalu i  Ladies’ Jazz Festivalu w Gdyni. Można też zajrzeć do Zamku Królewskiego w Warszawie, by podziwiać unikatowy „Świat Rembrandta”, albo też posłuchać muzyki w Starym Krakowie.

Wszystkim wypoczywającym w różnych zakątkach gorąco życzymy nadal dobrej pogody, bez ulewnych i huraganowych zawirowań, dużo uśmiechu i aktywności, a zdecydowanie mniej zabiegania, narzekania i siedzenia w miejscu. „Carpite diem”, czyli korzystajcie z okazji, lato Wam sprzyja!