Gdy abiturient staje się absolwentem…

Jak to jest, gdy „wyfruwa z gniazda młody ptak”? Co wspólnego z „Hetmanem” mają kakao z Ghany i Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2012? Dlaczego Hamletowe pytanie naprawdę powinno brzmieć: Advocat czy śmietanka?

Na wszystkie z tych pytań odpowiedź można było uzyskać 5 lipca 2022 roku podczas uroczystego rozdania zaświadczeń maturalnych. To wzruszający i symboliczny moment, gdy abiturienci stają się absolwentami, wyfruwają spod skrzydeł wychowawców i szykują się do otwarcia nowego etapu w swojej edukacji. Choć jest to chwila czasem wyciskająca łzę w oku, to jednak kojarzy się z radością świętowania uczniowskich sukcesów, zarówno tych spektakularnych, jak i tych z pozoru maleńkich, a w indywidualnym rachunku – wielkich. Przede wszystkim cieszy, że maturę zdali wszyscy i zdali pięknie – w mistrzowskim stylu! Nie dziwi więc, że coroczne sukcesy uczniów są wyjątkowo honorowane, by najlepsi poczuli się jak gwiazdy na czerwonym dywanie. Tradycją szkoły podczas uroczystości rozdawania świadectw maturalnych stała się Ceremonia wręczania Pawełków. Ci, którzy wywalczyli stuprocentowy wynik ze zdawanego przedmiotu, otrzymują w prezencie mistrzowski batonik – Pawełka. Dlaczego akurat wedlowski smakołyk? Po pierwsze – bo jest najlepszy dla najlepszych (z wyjątkowych, wyselekcjonowanych ziaren kakaowca z Ghany). Po drugie – bo jest mistrzowski, więc w sam raz dla mistrzów (oficjalny baton Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2012 r.). Po trzecie – zawiera pięć prostokątnych (sic!) cząstek, jak pięć liter w imieniu pomysłodawcy nagrody. Obdarowani, a było ich w tym roku mnóstwo, mieli tylko jeden dylemat – jaki smak wybrać: advocat czy śmietankę?

Z dumą i radością myślimy o Was, Kochani Absolwenci 2022! Choć wyfruwacie z hetmańskiego gniazda, zawsze tu będziemy na Was czekać i z radością słuchać Waszych opowieści z Wielkiego Świata. Życzymy Wam powodzenia podczas rekrutacji na wyższe uczelnie, wakacyjnego odpoczynku i mnóstwa niezapomnianych chwil na nowym etapie Waszej edukacyjnej i życiowej drogi. Pamiętajcie, że wszystko jest przed Wami! Powodzenia!!!