Gala Podkarpackiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2023

Miesiąc luty zaczął się od miłej uroczystości, jaka odbyła się w auli Rektoratu Politechniki Rzeszowskiej w Rzeszowie.

Delegacja naszej szkoły pod przewodnictwem p. Dyrektora Pawła Dobrowolskiego uczestniczyła w Gali Podkarpackiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2023. Dyplomy i listy gratulacyjne dla najlepszych 20 szkół średnich Podkarpacia wręczył rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. Piotr Koszelnik. W słowach skierowanych do młodzieży podkreślił „Gratuluję Wam , droga młodzieży tych właśnie szkół, bo ten ranking pokazuje, że wybory dokonane przed kilku lat były dobre. Wybraliście szkoły, które bardzo dobrze przygotowują do egzaminu dojrzałości i które umożliwiają wam spełniać wasze marzenie dotyczące dalszej nauki i wyboru ścieżki zawodowej”. Przemówienie wygłosił także dyrektor Paweł Dobrowolski, który pogratulował wyników wszystkim wyróżnionym szkołom a także dodał: „W naszej szkole jest dobry klimat, uczniowie nie zazdroszczą sobie sukcesów. Mamy sporo kandydatów, ale nie jest tak, że przyjmujemy wyłącznie laureatów czy też finalistów konkursów z podstawówek. Jak śpiewał Muniek Staszczyk, „IV liceum ogólnokształcące, wszystko możesz tu znaleźć”, u nas też są różni uczniowie. Ja mam takie marzenie, by do naszej szkoły chodzili uczniowie, którzy czegoś chcą w życiu. To jest dla mnie dewiza. Takiemu uczniowi nauczyciele i ja dajemy swoją energię”.

Uroczystość uświetniła pięknym występem wokalnym studentka politechniki Magdalena Kobrzyńska. Uczniowie wysłuchali także wykładu „Inżynier we współczesnym świecie”, który wygłosił dr hab. Inż. Grzegorz Kopecki oraz prezentacji Samorządu Studenckiego „ Studia – rozwiń swoje możliwości”.

Więcej informacji i zdjęć na:  TV3 Rzeszów, Nowiny24, Politechnika Rzeszowska.