Finaliści VII Ogólnopolskiej Olimpiady Praktycznej

Hetmaniacy już kolejny rok z rzędu sięgają po najwyższe laury w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Praktycznej „Zwolnieni z Teorii”. Tym razem tytuły finalistów siódmej edycji wywalczyły dwa zespoły uczniów z klas pierwszych!

Już kilkakrotnie pisaliśmy o postępach w pracach nad realizacją projektów społecznych w naszej szkole. Teraz przyszedł czas na podsumowania. Przez wszystkie cztery etapy realizacji projektu, pomyślnie i ze znakomitą punktacją, przeszły dwa zespoły. Tym samym uczniowie uzyskali tytuły finalistów oraz międzynarodowe certyfikaty z zarządzania stworzone przez Project Management Istitute (PMI), bardzo cenione podczas rekrutacji na prestiżowe uczelnie polskie i zagraniczne. Warto wspomnieć, że tegoroczni olimpijczycy to uczniowie klas pierwszych: Natalia Kmuk, Maciej Wolak, Stanisław Hajduk, Weronika Furdyna, Maciej Krakowiak (projekt przeSANDOmierz) oraz Kacper Janczy, Amelia Ciba, Grzegorz Rawski, Julia Długosiewicz (projekt #PoznajMY Tarnobrzeg).

Obu drużynom gratulujemy tytułów już zdobytych i czekamy na dalsze dobre wiadomości podczas Gali Rankingu Szkół Zwolnionych z Teorii (15 czerwca) oraz Gali Projektów Społecznych (22 czerwca), ponieważ oba projekty mają szansę na walkę o dodatkowe trofea w postaci Srebrnych i Złotych Wilków!

Amerykański politolog i filozof, Benjamin Barber, twierdził: „Nie dzielę ludzi na mocnych i słabych, tych którym się powiodło i tych przegranych (…). Dzielę ludzi na tych, którzy się uczą, i tych, którzy tego nie robią”. O „Zwolnionych z Teorii” na pewno można powiedzieć, że nie siedzą bezczynnie, chcą się uczyć wielu przydatnych umiejętności, poznawać interesujących ludzi, a przede wszystkim mieć wpływ na najbliższe otoczenie, zmieniając je na lepsze! Ciśnie się na usta młodzieżowe:„Szacun!”, ale bardziej odpowiednie będzie eleganckie: Chapeau bas! Gratulujemy! (rd)