Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

„Jeśli moglibyśmy dać ludziom właściwą dawkę wiedzy na temat żywienia i aktywności fizycznej , ani za dużą ani za małą to znaleźlibyśmy najbezpieczniejszą drogę do zdrowia.” – Hipokrates

Słowa znanego greckiego uzdrowiciela idealnie wpisują się w organizowane po raz pierwszy w naszym liceum obchody Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Został on zainicjowany w 2007 roku przez organizację Euro-Toques oraz ówczesnego Komisarza Unii Europejskiej ds. zdrowia Markosa Kyprianou. Głównym celem święta jest promowanie zdrowego żywienia oraz dobrych nawyków żywieniowych w społeczeństwie.

W naszej szkole w ramach obchodów tego dnia o godzinie 11.40 został poprowadzony wykład przez Panią dietetyk Katarzynę Szymczak dla klas 1 i 3, a na długiej przerwie Sejmik Uczniowski przygotował pyszny i zdrowy poczęstunek, złożony ze świeżych owoców i warzyw.

Dziękujemy i do zobaczenia na kolejnych dniach tematycznych! (M. Śmiłowski)

Za zdjęcia dziękujemy Maćkowi Wolakowi