Etap centralny Olimpiady Wiedzy o Prawie!

W ostatnią sobotę ferii obyły się eliminacje okręgowe XXIV Olimpiady Wiedzy o Prawie. Wzięło w nich udział czterech uczniów Hetmana.

Bardzo dobre wieści dotarły do nas z komitetu centralnego Olimpiady w Ostrołęce. Do finału zawodów zakwalifikowano aż trzy uczennice Hetmana! Reprezentować nas będą więc na najwyższym szczeblu: Alicja Paszko z klasy 3a (drugie miejsce w zawodach okręgowych i 14 wynik w skali kraju), Dominika Jajko z IIId i Anna Paczocha z IIIa.

Gratulujemy im wyniku i trzymamy kciuki  za bardzo dobry występ w finale.

Warto podkreślić, iż tegoroczne zmagania okręgowe stały na bardzo wysokim poziomie i z kilku okręgów nikt nie spełnił warunków występu w finale. Komisja centralna wychodząc naprzeciw uczestnikom obniżyła o dwa punkty progi kwalifikacyjne, aby uzupełnić limit do 50 uczestników zawodów finałowych. W okręgu przemyskim do drugiego etapu zawodów okręgowych, po trudnej części testowej zakwalifikowało się tylko 11 uczniów, w tym trzech z Hetmana.

Przypomnijmy, że Olimpiada Wiedzy o Prawie jest ważnym kryterium dającym możliwość studiowania prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Więcej informacji na https://olimpiadaprawa.pl/bie%C5%BC%C4%85ca-edycja.html  (GK)