Etap Centralny Olimpiady Wiedzy o Prawie i Wymiarze Sprawiedliwości

Znamy już wyniki etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Prawie i Wymiarze Sprawiedliwości. Do wąskiego grona dwudziestu (!!!) finalistów Olimpiady z całego kraju, weszła dwójka naszych uczniów. Są nimi: Wiktoria Żmuda i Konrad Stefaniak -obydwoje z klasy III a. Serdecznie gratulujemy  znalezienia się w tak nielicznym gronie finalistów, jednej z najmłodszych polskich olimpiad.

Wiktoria i Konrad już zapewnili sobie tytuł finalisty Olimpiady, a w jej zawodach centralnych powalczą o tytuł laureata. Zawody odbędą się w Warszawie,  31 marca 2021 r., w Instytucie Wymiaru Sprawiedliwości Ministerstwa Sprawiedliwości.

Temat pracy pisemnej, z jakim się zmierzyli Hetmaniacy na etapie okręgowym, a który dał im finał brzmiał: „ Ingerencja prawa i państwa w każdą dziedzinę życia – problem czy szansa? Czy akt prawny może być sposobem na rozwiązanie każdego problemu społecznego czy też czynnikiem wpływającym negatywnie na skuteczność prawa i ograniczającym życie obywateli?”

Etap finałowy polega na odpowiedzi ustnej przed Komisją. Każda zła odpowiedź eliminuje uczestnika z dalszego udziału w egzaminie. Życzmy więc naszym uczniom, aby  jak najdłużej udzielali poprawnych odpowiedzi!

Cieszy nas fakt, iż wdrażany od kilku lat w naszej szkole, program pogłębiania kształcenia w zakresie prawnym, w postaci zajęć z Edukacji Prawnej,  przynosi między innymi takie -wymierne efekty- w zawodach olimpijskich.

Więcej: https://iws.gov.pl/olimpiada/komunikaty/

                                                                                                                      (GK)