Energia z historią lub historia z energią

9 września wszystkie klasy drugie wybrały się wraz z wychowawcami na dwudniową wycieczkę. Pierwszym miejscem docelowym był park rozrywki Energylandia w Zatorze. Pogoda bardzo nam sprzyjała, było słonecznie i przyjemnie. Cały dzień spędziliśmy aktywnie, wykorzystując maksymalnie czas wolny. Największą popularnością cieszyła się strefa ekstremalna, czyli Hyperion, Speed, Zadra, Mayan oraz Moya Formuła.

W drugim dniu wycieczki głównie miało miejsce na zwiedzanie i poznawanie Krakowa. Uczestnicy podzieleni na dwie grupy odwiedzali charakterystyczne zabytki Starego Miasta oraz Wawelu. Uczniowie mieli możliwość bliższego poznania historii m.in. krakowskiego Barbakanu, Bramy Floriańskiej, Sukiennic, Bazyliki Mariackiej wraz z legendą dotyczącą procesu jej budowy, krakowskiego Ratusza, Collegium Maius, czyli najważniejszej, a zarazem najciekawszej części Uniwersytetu Jagiellońskiego, Katedry Wawelskiej, jak i Kościoła św. Apostołów Piotra i Pawła. Wędrówka była wyczerpująca ale przyswojona wiedza rekompensowała zmęczenie. Pozostały czas został przeznaczony na odpoczynek, regenerację sił oraz posiłek.

Całe dwa dni spędzone wspólnie na integracji i zabawie z pewnością sprawiły uczniom, jak i nauczycielom, dużo radości. Wróciliśmy do Tarnobrzega pełni zapału, motywacji i chęci do pracy.

Karolina Kapała i Julia Kołodziej (2B)