Dziewczęta z Hetmana solidarnie ruszyły na spacer

Żeńska część klasy 3a zdecydowała powiedzieć STOP komputerowi.

Dziewczęta postanowiły sprawdzić, jak ich organizm, po ponad miesięcznym, kilkugodzinnym siedzeniu codziennie przy urządzeniach teleinformatycznych, zareaguje na rodzaj aktywności fizycznej o małej intensywności, czyli spacer. Po spotkaniu na Zomie, na lekcji WF i  po ustaleniu spraw organizacyjnych, każda wyruszyła na swój własny spacer, na swoich zasadach (solo czy w parze) i w wybranym przez siebie kierunku. Relacje z tego, jak się okazało, trafionego pomysłu, można zobaczyć na zdjęciach. Niektóre dziewczęta maszerowały po ulicach naszego miasta oraz spacerowały ścieżkami dzikowskiego parku, inne wędrowały po podmiejskich i pozamiejskich polach, łąkach oraz dróżkach, a jeszcze inne sprawiły tym spacerem ogromną radość swoim czworonogom, które ze sobą zabrały.

Możemy być pewni, że wszystkie dziewczęta wróciły z podniesionym poziomem endorfin, dotlenionym umysłem i w dobrym nastroju, co na pewno ucieszyło domowników, a szczególnie same zainteresowane.

Zobaczymy, jaką odpowiedź  na taką propozycję dadzą dziewczęta z innych klas. Mają na pewno trudniej, zwłaszcza te, które lekcje WF zaczynają o 8.00 rano. Jednak, jak mówi znane wszystkim przysłowie – „ Kto rano wstaje, temu …. w zdrowym ciele, zdrowy duch!”. Może warto spróbować?