Dzień Wydziału Matematyki i Informatyki UJ

W ostatnią środę odbył się  Dzień Otwarty Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.  Również w tym roku, na tą zamkniętą imprezę „Hetman” otrzymał  zaproszenie.

Licealiści uczestniczyli w wielu wykładach i warsztatach, dzięki którym mogli pogłębić swoje wiadomości z interesujących ich dziedzin nauki oraz dowiedzieć się jak wygląda działalność naukowych kół studenckich na UJ. Zajęcia odbywały się w grupach podzielonych tematycznie i o różnym stopniu trudności. Poruszane tematy to między innymi: badania i rozwój wiadomości nad modelowaniem pracy mózgu, związek medianty z konstrukcją zegarków mechanicznych, zagadnienia pojawiające się w zadaniach geometrycznych w ostatnich latach na Olimpiadach Matematycznych.

Ogromny rozwój technologii komputerowej i elektroniki to codzienność. Dzięki studiowaniu matematyki i informatyki możemy uczestniczyć w tworzeniu nowych rozwiązań informatycznych w wielu dziedzinach życia. Dodatkowo kierunki te gwarantują pewną i dobrze płatną pracę po ukończeniu ich na tej prestiżowej uczelni.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wyjazdu. (MK)