Dzień przed zakończeniem roku szkolnego….

Dzień przed zakończeniem roku szkolnego był w „Hetmanie” niezwykle intensywny. Zaczęliśmy go od posprzątania klasopracowni, a następnie w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku udaliśmy się na projekcję filmu – niespodzianki. Okazało się, że pani Barbara Szewerniak wybrała do wspólnego oglądania brytyjski dramat historyczny z 2015 roku w reżyserii Simona Curtisa pt. „Złota dama”. Skupienie panujące na sali to najlepszy dowód, iż niespodzianka się udała. Oparty na faktach film wzbogacił wiedzę, skłonił do refleksji, wzruszył, momentami rozbawił.

W czasie kiedy jedni rozkoszowali się urokami filmu, druga grupa uczniów udała się na korty, aby rozegrać I Hetmański Turniej Deblowy Im. Trenera Józefa Salika. Z niecierpliwością czekamy na relację z tego wydarzenia.

Ta różnorodna forma zajęć stanowiła inspirujące wprowadzenie do wakacyjnego odpoczynku.

(DRz)