Dzień projektów społecznych

Telewizja szkolna, HetManiak TV, zaprasza na wywiad z Weroniką Rębacz, uczennicą klasy 3c – wolontariuszką i koordynatorką ogólnopolskich projektów społecznych „Zwolnieni z Teorii”.

Młodzież naszej szkoły zawsze angażowała się w różnego rodzaju inicjatywy społeczne. We wrześniu obchodziliśmy Dzień Projektów Społecznych. Tego dnia, na godzinie wychowawczej, grupa wolontariuszy – finalistów ubiegłorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Praktycznej „Zwolnieni z Teorii” – z pasją opowiadała młodszym kolegom o zrealizowanych przez siebie zadaniach. Młodzież przekonywała, że projekt społeczny to każda, nawet najprostsza inicjatywa, która zmienia nasze otoczenie na lepsze. Zwolnieni z Teorii są dla każdego, kto chce zdobyć doświadczenie w realizowaniu własnych pomysłów, dostać się na zagraniczne studia czy zdobyć lepszą pracę.