Dzień Otwarty na sportowo

W tym roku podczas Dnia Otwartego młodzież Hetmana, która nie była zaangażowana w oprowadzanie gości i pokazy, brała udział: czynny – jako zawodnicy lub bierny – w roli kibiców, w rozgrywkach sportowych w pikę siatkową, piłkę nożną i w turnieju tenisa stołowego. Rozgrywki w piłkę siatkową odbyły się na boisku szkolnym, w „nogę” grano na Orliku, natomiast rundy tenisa stołowego toczyły się na obiektach MOSiR.

Do rozgrywek w piłkę siatkową zgłosiły się 4 drużyny: Zabójcze Miotyły (klasy pierwsze), SKS Kasztelan (klasy drugie), Wojownicze Żółwie Ninja (klasa 3e) i Muszki (klasa 3f). Wszystkie drużyny, poza zespołem Zabójczych Mioteł, były koedukacyjne. Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Wszystkie mecze w stosunku 2:0 bezapelacyjnie wygrała drużyna SKS Kasztelan (kapitan Kacper Leboda, Ala Kuczyńska, Julia Długosiewicz, Karolina Kapała, Marcin Snopkowski i Maciek Krakowiak). Gratulujemy zwycięzcom!

Rywalizacji młodzieży towarzyszył wspaniały humor, nastrój i doping ze strony kibiców. Kibice mieli ponadto za zadanie rozwiązać quiz o toczących się rozgrywkach. Wygrała drużyna „kibicek” z klasy 2c.  Komisja sędziowska w składzie: Ola (2c), Ala (2c) i Karolina (2b) sprawnie liczyła punkty i punktację końcową, a wybitnym fotoreporterem był Michał (2d), który na 200 zdjęciach uwiecznił zawodników rozgrywek oraz kibiców.