Dla duszy i ciała – rekolekcje wielkopostne za nami

Rekolekcje szkolne to czas przeznaczony na duchowe wzmocnienie uczniów. Dwa dni formacji trwającej od 28 lutego do 1 marca 2023 r., zostały poprowadzone przez ks. dr. Mateusza Dudkiewicza z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej.

Pierwszego dnia usłyszeliśmy naukę, podczas której ksiądz Mateusz zaprosił wszystkich do dbania o rozwój wszystkich sfer życia ludzkiego: cielesnej, duchowej i umysłowej. Powołując się na nauczanie Kościoła Katolickiego, Rekolekcjonista przypomniał wszystkim, że człowiek jest jednością duszy i ciała. Dla zobrazowania omawianego problemu kaznodzieja posłużył się przykładem rolek do gry w hokeja w czasie letnim. Mówił, że można zrezygnować z jednego albo nawet z dwóch kółek, ale wówczas jazda będzie bardzo utrudniona i jednocześnie może prowadzić do bolesnych kontuzji. Po zakończonej nauce, rozpoczęła się Droga Krzyżowa z rozważaniami przygotowanymi przez uczniów tarnobrzeskich szkół ponadpodstawowych.

Drugiego dnia rekolekcji ksiądz Mateusz ukazał postać bł. Chiary Luce Badano – niezwykle inspirującej młodej osoby, żyjącej w równie niezwykłej przyjaźni z Panem Jezusem. W tym dniu uczniowie „Hetmana” przygotowali oprawę Mszy Świętej – od asysty liturgicznej po śpiew pieśni pełnych ducha. Liturgia tego dnia była przeżywana w wielkim skupieniu, czego wielką zasługą był śpiew hetmańskiej scholi, którą poprowadziła P. Katarzyna Łazowska. Pięknie wykonane pieśni równie niezwykle wybrzmiewały w murach dominikańskiej świątyni.

Czas rekolekcji już za nami, teraz czas na ich duchowe owoce…