DÍa de los enamorados, czyli Walentynki językowe

O miłości powiedziano już wiele na kartach literatury, w poezji, muzyce, sztuce czy w filmie.

Wykreowano idealne pary, szczęśliwych i nieszczęśliwych kochanków. A co z codziennym życiem? Wydaje się bowiem, że najważniejsze jest to, by tę miłość odkrywać w sobie i darzyć nią innych, każdego wprost dnia.

Dlaczego?

Choćby po to, aby przekonać się o prawdziwości słów Mahatmy Gandhiego „Gdzie jest miłość, tam jest życie” czy też powtórzyć za Dostojewskim „Wszystko, co w życiu zrozumiałem, zrozumiałem tylko dlatego, że kocham”. Z czasem też bliskie się staną słowa autora Alchemika (Paulo Coelho), że tak naprawdę „Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości”. Ci natomiast, którzy wierzą w to, że miłość nadaje sens ludzkiemu życiu, niech usłyszą kiedyś słowa zaczerpnięte z powieści Tolkiena „Wolę jedno życie z Tobą niż samotność przez wszystkie ery tego świata”.

Będących w szybkim biegu życia zapewniam, że „Jeżeli kochasz, czas zawsze odnajdziesz, nie mając nawet ani jednej chwili” (ks. Jan Twardowski), sceptykom zaś życzę, by miał im kto kiedyś powiedzieć: „A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? – spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. – Co wtedy? – Nic wielkiego. – zapewnił go Puchatek. – Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika”. Niedowiarkom z kolei nasza Noblistka, Wisława Szymborska, już dawno temu napisała: “Niech ludzie nieznający miłości szczęśliwej twierdzą, że nigdzie nie ma miłości szczęśliwej. Z tą wiarą lżej im będzie żyć i umierać”.

Potwierdzeniem tego, jak ważna jest miłość i ile dobrego można okazać drugiej osobie słowem, gestem, niech będzie nasza szkolna galeria walentynkowych kartek, wykonanych przez uczniów na lekcjach języka hiszpańskiego. Wszak dobrze wiemy, że El amor lo conquista todo – Amor omnia vincit – czyli miłość zwycięża wszystko!

P.S. W projekt zaangażowali się: Agnieszka, Aleksandra, Amelia, Anna,  Blanka, Dominika, Emilia, Gabriela, Iga, Iwo, Julie, Julita,Kacper, Karolina, Kinga, Liwia, Maciek, Maja, Marta, Martyna, Mattia, Michalina, Natalie, Ole, Olek, Paula, Pola, Roksana, Szymon, Weronika, Wiktoria i … którym dziękujemy za pomysłowość i aktywność.