Cudze chwalicie

Do wakacji pozostało jeszcze dużo czasu, ale mimo to warto już teraz zapoznać się z licznymi atrakcjami turystycznymi naszego pięknego kraju. Tym bardziej, że rozpoczęliśmy zimowe ferie,  niektórzy może wyjadą w różne rejony Polski i będą mogli skorzystać nie tylko z ofert biur podróży.  Aby ułatwić Wam wybór celu wyjazdu, uczniowie klas 3e, 3f i 3g przygotowali projekty dwudniowych wycieczek do różnych regionów kraju.  

Każdy z projektów przygotowanych przez dwuosobowe zespoły dotyczył wybranej krainy geograficznej i obejmował plan zwiedzania.  Uwzględniał on różnorodne walory krajoznawcze, przyrodnicze i kulturowe regionu.  Uczniowie, którzy wcielili się w rolę organizatorów wycieczki, obliczyli także całkowity koszt wyjazdu, zadbali o transport, noclegi i wyżywienie.  

Niewiele jest krajów, które mogą pochwalić się taką różnorodnością środowiska geograficznego jak Polska.  To właśnie u nas sąsiadują ze sobą krajobraz nadmorski Półwyspu Helskiego z deltowym terenem Żuław Wiślanych, krajobraz polodowcowy Mazur z równinnym, bagiennym Podlasiem.  Na południu Polski – wysokogórski krajobraz Karkonoszy kontrastuje z rolniczym, równinnym obszarem Niziny Śląskiej.  A  ponadto każda z tych krain ma tysiącletnią historię z przebogatą skarbnicą zabytków kultury materialnej. Podążajcie więc śladem naszych szkolnych przewodników.  Zapraszamy do galerii.  (UŻ)

Bieszczady (Groszek, Drohobycka)

https://www.canva.com/design/DAE0aZBHJ1k/ZCKm97J-QxwBY2r8U7c7lQ/view?utm_content=DAE0aZBHJ1k&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=sharebutton#1

Pobrzeże Gdańskie (Orlińska, Niezabitowska)

https://www.canva.com/design/DAEzLKB22L0/1JBpIp3JePGlgZN3JjGtDg/view?utm_content=DAEzLKB22L0&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=sharebutton