CEMS CHANCE – DAJ SOBIE SZANSĘ!

CEMS Chance to projekt organizowany przez studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Tego roku miała miejsce już XXII edycja, do której zakwalifikowała się uczennica Hetmana – Paula Nazar (3b).

Do projektu wybieranych jest 30 uczniów z całej Polski w przedziale wiekowym od 14 do 16 lat. Celem jest uświadomienie, a także pokazanie uczniom, że pomimo czasem utrudnionego startu w dorosłe życie każdy ma możliwość na spełnienie własnych marzeń. Każdym uczestnikiem opiekował się odpowiedni mentor, którego zadaniem było przygotowaniem ucznia do wyjazdu.

A oto relacja naszej uczestniczki.

„Wszystko rozpoczęliśmy wcześniejszymi indywidualnymi spotkaniami przez Internet z naszymi mentorami, dzięki czemu bliżej się poznawaliśmy poprzez rozmowy oraz zabawy integracyjne. Spotkania te były rozłożone na dwa dni.

W ciągu kolejnych dni – 11 i 12 grudnia miałam okazję również internetowo poznać większą część mojej grupy. CEMS Chance zorganizował wtedy prelekcje z Panią Martą Zając, aktywistką, która pokazuje światu, że pomimo jej niepełnosprawności może realizować swoje marzenia.

W dniach 13 – 16 grudnia br. spędziłam najlepszą przygodę w całym swoim życiu w pięknej stolicy naszego kraju. Organizatorzy zapełnili nam każdy dzień różnymi warsztatami, prelekcjami, integracją, zwiedzaniem stolicy itp. Wszystko dotyczyło przede wszystkim pracy w przyszłości. Główne atrakcje, jakie spotkały uczestników, to: zwiedzanie sejmu, wyjście na kręgle oraz łyżwy, zwiedzanie Warszawy, wizyta w Pałacu Kultury itd.

Chcę przede wszystkim podkreślić, że ludzie, których tam spotkałam, okazali się cudownymi osobami, a wszystko było zorganizowane i dopięte do ostatniego guzika. I chociaż ta przygoda tak szybko się skończyła,  to jednak czuję, że jeszcze się spotkamy.

Dodatkowo CEMS Chance posiada wielu sponsorów, co dodatkowo sprawiło, że dla każdego wyjazd był prawie bezpłatny, poza kosztami przyjazdu i powrotu. Dodatkowo odbyliśmy warsztaty z przedstawicielami firm: SAMSUNG, PHILIPS, ZIAJA, Banku SEB… (każdy uczestnik otrzymał ponadto upominki w różnej postaci).

Dziękuję całemu zespołowi CEMS Chance za cierpliwość oraz świetną robotę, w szczególności składam podziękowania mojemu mentorowi, Igorowi Demianiukowi, za wsparcie, okazaną pomoc, wysłuchanie mnie, a także za świetną zabawę przez ten tydzień!

Dziękuję całej grupie, dzięki szybkiej i super integracji przez zaledwie cztery dni czułam się tak, jakbym była w rodzinie z osobami, które znam od dziecka.

Drodzy Hetmaniacy, dzielę się z Wami swymi wrażeniami, gdyż chcę powiedzieć, że każdy może dużo nauczyć się przez ten projekt. Dlatego polecam go Wam, łapcie każdą okazję, spełniajcie swoje marzenia, nawet jeżeli będziecie musieli długo czekać i wiele czasu poświęcać!”

Paula Nazar 3b