Być studentem jeden dzień…

W Dzień Wiosny, 21 marca, klasa 3c wraz z wychowawczynią p.Dorotą Skórską i p.Małgorzatą Chabel miała okazję zajrzeć za kulisy studenckiego życia zwiedzając Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Oprócz sal wykładowych, w tym największych auli uniwersytetu, Hetmaniacy mogli przejść korytarzami Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. Polikarpa Brudzińskiego oraz zwiedzić miejsce, w którym studenci 1 i 2 roku spędzają większość swojego czasu – Collegium Anatomicum, gdzie mieli przyjemność obejrzeć pracownie badawcze. W międzyczasie uczniowie mogli dowiedzieć się również wiele o działaniu uniwersytetu i przebiegu studiów od jego pracowników – dr hab. Izabeli Młynarczuk – Biały, wykładowczyni histologii. To właśnie dzięki uprzejmości pani profesor udało się zorganizować tę interesującą wycieczkę. Następnym przystankiem dla młodzieży była wystawa Body Worlds w Pałacu Kultury i Nauki. Dzięki ciekawej rozmowie z oprowadzającymi po wystawie studentami, uczniowie mogli utrwalić swoją biologiczną wiedzę, oglądając spreparowane narządy ludzkiego ciała. Cała wyprawa była również okazją do zastanowienia się nad podjęciem studiów medycznych. (Z.N, N.P 3c)