Bezpieczna Niepodległa – Koło Modelarskie gościnnie w murach Państwowej Uczelni Zawodowej

W ramach uroczystych obchodów Narodowego Święta Niepodległości członkowie koła modelarsk0 – wargamingowego oraz pracowni gier strategicznych naszej szkoły, wraz z opiekunem, panem Tomaszem Ciachem, zostali zaproszeni przez rektora Państwowej Uczelni Zawodowej im. prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu do prezentacji gry bitewnej.

To wyjątkowe wydarzenie odbyło się 10 listopada w budynku Uczelni przy ul. kard. Stefana Wyszyńskiego 10. Już od godziny 11 można było zobaczyć wspaniałą makietę bitewną, wykonaną przez naszych uczniów, a także wczuć się w klimat kampanii wrześniowej 1939 roku śledząc potyczki w ramach rekonstrukcji bitwy pod Mokrą. Wielka inscenizacja tej znanej bitwy wrześniowej oddaje wiernie realia okresu II wojny oraz możliwości sprzętowe, dzięki czemu gracz jest w stanie doświadczyć wagi podejmowanych decyzji i trudu zmagań z przeważającymi siłami wroga. Odwiedzający w tym dniu PUZ mogli wysłuchać ciekawych wykładów opiekuna koła jak również uczniów Hetmana. Na stołach można było obserwować nie tylko manewry ćwiczebne wojsk polskich i niemieckich, ale przede wszystkim potyczki z wojny obronnej września 1939 roku. Tereny, maty, zabudowania na których odbywały się walki odpowiadały stylistyką tych wrześniowych, co przenosiło oglądających w klimat walk rozgrywających się przeszło 80 lat temu. (AN)