Bądźmy Solidarni!

Zbliża się nasz Szkolny Dzień Solidarności. W Hetmańskim Kalendarzu zaplanowaliśmy go na 21 grudnia.

Przy tej okazji chcielibyśmy, aby nie tylko słowa o ludzkiej solidarności wybrzmiewały tego dnia szczególnie mocno, ale niech w ślad za nimi idą też nasze czyny. Posłuchajmy naszego serca, otwórzmy je na Kogoś, kto jest obok nas i potrzebuje wsparcia. Tym bardziej, że zbliżają się święta, te wyjątkowe, gdzie w sposób szczególny cieszą prezenty znalezione ,,pod choinką”. Zwłaszcza dotyczy to dzieci.

Dlatego w tym roku pragniemy pomóc Mamie wychowującej samotnie trójkę małych dzieci. Jedno z nich jest niepełnosprawne, a po przebytej chorobie nowotworowej, jeszcze przez parę lat będzie pod kontrolą onkologiczną. Mama nie pracuje zawodowo, gdyż sama opieka nad trójką dzieci, utrzymanie domu, to nie lada wyzwanie i duży wysiłek dla jednej osoby.

Zwracamy się więc z gorącą prośbą o pomoc do wszystkich ,,Hetmaniaków” – Nauczycieli, Uczniów, Rodziców o gest solidarności, choćby drobny.

Jeśli bowiem złączymy wszystkie nasze serca w jedno, to sprawimy, że Ktoś może mieć piękniejsze święta. Szczegóły dotyczące kwestii logistycznej, przedstawią swoim klasom Wychowawcy. Dobrze byłoby  pomóc jak najszybciej, bo święta tuż tuż 🙂

Ze swej strony serdecznie proszę o taką postawę życzliwości, otwartości, zrozumienia, solidarności i Miłości. Wszak nie liczy się to, ile posiadamy, ale ile dajemy innym i jak się z nimi dzielimy.

Paweł Dobrowolski, dyrektor I SLO