Awans Jakuba i Maksa do etapu centralnego Olimpiady Historycznej

W sobotę, 23 stycznia, odbyły się eliminacje ustne etapu okręgowego Olimpiady Historycznej.  Świetnie w nich zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły. Do etapu centralnego Olimpiady Historycznej nominowani zostali Jakub Dryś i Maksymilian Ciźla z klasy IIa. Chłopcy znaleźli się w gronie 7 uczniów, którzy będą reprezentować Podkarpacie na zawodach centralnych, które prawdopodobnie, jak co roku, odbędą się w Gdańsku. Aby znaleźć się w tym gronie, musieli pokonać ponad setkę uczestników tego etapu olimpiady.

Ogromne gratulacje należą się także pozostałym naszym Hetmaniakom, którzy brali udział w sobotniej II części eliminacji okręgowych, aż siedmiu z nich miało bliskie kryteria punktowe umożliwiające ich nominację do etapu centralnego, a byli to: Łukasz Drabek, Konrad Stefaniak, Hubert Gruca, Paulina Orlińska i Jan Kiełb. Wszyscy oni uzyskali bardzo wysokie oceny z odpowiedzi ustnej egzaminu. Na szczególne uznanie zasługuje Janek Kiełb, który uzyskał jedną z pięciu ocen 90 punktowych, które dały czterem osobom awans do finału, a  w jego przypadku  o braku nominacji zadecydował tylko układ ocen. Oceny z egzaminu ustnego miały pierwszeństwo przed ocenami z egzaminu pisemnego – nastąpiła bowiem zmiana w regulaminie w dobie koronawirusa i eliminacji online. Ale, jak mówi przysłowie, co się odwlecze, to nie uciecze….

Ogromne podziękowania dla naszych uczniów, a szczególnie dla Jakuba i Maksymiliana za ogrom pracy włożonej w przygotowania do zawodów. Trzymamy za nich kciuki w eliminacjach centralnych, które się odbędą między 8 a 11 kwietnia.

Wszystkim uczestnikom zawodów życzymy sukcesów w kolejnych zmaganiach olimpijskich, w których biorą udział, i niech OH będzie dobrym prognostykiem w tym zakresie!

Więcej o wynikach i olimpiadzie można przeczytać klikając w link <klik>

                                                                                                                                 (GK)