Artystyczny „Hetman”, bo „Życie ma tak wiele barw”…

7 czerwca 2024 r. o godzinie 17:00 w Bibliotece Pedagogicznej w Tarnobrzegu nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy w ramach VIII Powiatowego Przeglądu Twórczości Nauczycieli – „Życie ma tak wiele barw…” pod Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Tarnobrzeskiego oraz Prezydenta Miasta Tarnobrzega.

Wśród prezentowanych na wernisażu prac 30 nauczycieli (zawodowo aktywnych i emerytowanych) znalazły się także dzieła trojga naszych profesorów, Państwa: Magdaleny Ciach, Tomasza Ciacha i Renaty Dąbrowskiej.

Jak podkreślają organizatorzy przeglądu, pozwala on zaprezentować pedagogom ich artystyczne pasje, jest przestrzenią rozmowy, wymiany doświadczeń, inspiracji, ma walor integrujący społeczność. To wreszcie „doskonała okazja, aby zobaczyć, jak różnorodne talenty i pasje łączą się w jednym miejscu, tworząc niepowtarzalny klimat wydarzenia” (z katalogu wystawy).

Ten niezwykły klimat podkreśliły jeszcze występy hetmańskich wokalistek i instrumentalistek, przygotowanych do muzycznych popisów przez Panią Joannę Szpyt. Patrycja Gorczyca  fantastycznie wykonała utwór Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat”. Julia Krząstek, Julia Wolanin i Aleksandra Zawiska – stworzyły piękne trio w nieśmiertelnej melodii „Hallelujah” Leonarda Cohena. Nadzwyczajnie wybrzmiał również „Sen o Victorii” Dżemu w wyjątkowej interpretacji Natalii Gazdy.

Dziękujemy wszystkim artystom za niezapomniane wrażenia! Wystawę można oglądać w godzinach pracy biblioteki do 7 lipca.

Poniżej przedstawiamy fotorelacje z wydarzenia ze stron TVL i Biblioteki Pedagogicznej:

https://www.facebook.com/share/p/6HgrxCP2nbSkEH4w/

https://www.facebook.com/share/p/ULjTj8AiE6p35xSd/

https://www.facebook.com/share/p/6HgrxCP2nbSkEH4w/