„Alkohol przed sądem” – wywiad z r. pr Jackiem Cudnym

Pod koniec marca uczniowie klas pierwszych i drugich mieli okazję uczestniczyć w zajęciach, realizowanych przez radcę prawnego p. Jacka Cudnego, w ramach projektu „Alkohol przed sądem”  Akademii Prawa dla Dzieci i Młodzieży PARAFKA.

Celem tych działań jest  kształtowanie świadomości prawnej oraz budowanie postaw obywatelskich. Najlepiej zaś to robić, jak stwierdził zaprzyjaźniony z naszą Szkołą prawnik,  przybliżając praktyczne zagadnienia prawne, by tym samym wpoić młodym ludziom szacunek do prawa.

Jakiś czas temu nasi telewizyjni dziennikarze przeprowadzili wywiad z organizatorem tego spotkania, panem Jackiem Cudnym, – prawnikiem, pisarzem i wykładowcą, który od lat łączy wykonywanie zawodu radcy prawnego z pisaniem książek i działalnością dydaktyczną. Wieloletnia praktyka prawnicza spowodowała, że specjalizuje się w tematyce pieczy zastępczej, ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki funkcjonowania placówek opiekuńczo-wychowawczych. Ponadto, jako autor książek i expert w obsłudze prawnej instytucji kultury, dysponuje wszechstronną wiedzą i długoletnim doświadczeniem w obszarze prawa autorskiego.

Warto dodać, że pan Jacek Cudny jest laureatem Kryształowego Serca Radcy Prawnego przyznanego przez Krajową Radę Radców Prawnych za działalność na rzecz dzieci i młodzieży.

Posłuchajcie 🙂  

Rozmowę przeprowadziła Martyna Justyniarska (4e)