66. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

W miniony czwartek, 29 kwietnia, w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbyły się eliminacje wojewódzkie 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, na których to godnie reprezentowali naszą szkołę drugoklasiści: Alicja Paszko i Jan Kiełb.

Ala i Janek uzyskali nominację do przeglądu wojewódzkiego i znaleźli się w znakomitym gronie najlepszych recytatorów Podkarpacia. Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze, co można zobaczyć w transmisji https://youtu.be/9YN4LDmW8dU z wydarzenia (Janek – 2:16:10, Ala – 2:44:15).
Wykonawcy w kategorii „Recytacja” prezentowali wybrany wiersz i fragment prozy. Alicja zdecydowała się na poezję Zbigniewa Herberta i prozę Antoniego Libery, Jan wybrał lirykę Tadeusza Różewicza i fragment z utworu Szczepana Twardocha.
Poziom eliminacji wojewódzkich był bardzo wysoki, co podkreślali jurorzy (Marek Kępiński – aktor, Michał Kurek – aktor, Danuta Pado – instruktor WDK), chwaląc uczestników, ale też udzielając cennych warsztatowych rad po zakończeniu przeglądu. Warto podkreślić, że konkurs odbył się w formie stacjonarnej w budynku Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie. Młodzi pasjonaci teatru mogli wystąpić więc na małej scenie, poczuć dreszczyk tremy, zebrać pierwsze oklaski, pochwały czy rady od profesjonalistów.
Ali i Jankowi gratulujemy występu, wrażliwości na sztukę oraz cennej lekcji scenicznej ogłady, która przecież bardzo się przyda we wszelkich wystąpieniach publicznych. (rd)

Poniższe zdjęcia udostępniamy ze strony FB WDK Rzeszów: