52. Olimpiada Biologiczna – etap okręgowy za nami.

Po tym jak 22 października uczniowie naszej szkoły napisali etap szkolny Olimpiady Biologicznej, pięcioro z nich zakwalifikowało się do etapu okręgowego: Karolina Błażkiewicz, Liwia Szymanek, Mikołaj Nowak, Natalia Przyłucka  i Oliwia Ciba.

W ubiegłą sobotę, tj. 28 stycznia 2023, czworo z nich: Karolina Błażkiewicz, Liwia Szymanek, Mikołaj Nowak i Natalia Przyłucka wzięło udział w zawodach okręgowych, które obyły się na III Kampusie Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Uczniowie zmierzyli się z trudnym i zróżnicowanym testem, a jak to stwierdziła Karolina – „nie było motywu przewodniego”. Trzeba było wykazać się wiedzą z każdej dziedziny biologii. Przed przystąpieniem do etapu okręgowego uczestnicy przez kilka tygodni przygotowywali eksperymentalną pracę badawczą, więc oprócz nauki musieli poświęcić wiele czasu i uwagi prawidłowemu wykonaniu zaplanowanych przez siebie doświadczeń. Teraz czekamy na wyniki, ale nawet bez awansu do etapu centralnego nasi uczniowie już są wygrani, sam udział w etapie okręgowym to duże wyróżnienie, nie mówiąc już o wiedzy, jaką zdobyli, która z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Gratulujemy i życzymy powodzenia.