Pocztówki z wakacji

Czy w dobie Internetu, portali społecznościowych, różnorakich komunikatorów warto jeszcze pisać ręcznie?

Oczywiście, że tak! Kształci się wówczas nie tylko pismo, ale i charakter! Przydaje się to zwłaszcza na lekcjach, gdzie dużo trzeba notować. A pisząc z wakacji można przekazać jeszcze to, czego nie widać na fotce (np. z Klifu Orłowskiego, plaży na Majorce, muzeum w Madrycie czy z górskich szczytów) – czyli, że ktoś pamięta, tęskni i chce się podzielić wrażeniami z innymi. Poza tym czas poświęcony na wybór kartki, zakup znaczka, samo pisanie czy znalezienie odpowiedniej skrzynki pocztowej też świadczą o szacunku nadawcy do adresata. Dlatego też w dobie, gdy wysyłanie tradycyjnych kartek prawie odeszło do lamusa, zachęcamy wszystkich Hetmaniaków do przesyłania pocztówek z różnych miejsc kraju i świata na szkolny adres – ul. Dominikańska 7, 39-400 Tarnobrzeg. Nie martwcie się, nikt nie będzie oceniał Waszego pisma, a i na błędy przymkniemy oko!

Niech inspiracją będą też słowa piosenki „Pocztówka w wakacji” zespołu Papa Dance, śpiewanej jeszcze w poprzednim wieku 😉, w latach młodości nauczycieli i rodziców hetmańskich uczniów.

Wszystkim życzymy miłego, radosnego wypoczynku,  nabrania sił na kolejny rok szkolny, a przede wszystkim  bezpiecznych wakacji! Bawcie się dobrze!

P.S. Postaramy się zrobić galerię otrzymanych pocztówek! Na razie mamy jedną made in Japan!

Dziękujemy, Karolinko!