100 dni do matury czas start

W ubiegłą sobotę, 22.01.2022r., w gościnnych progach Dworu Dwikozy maturzyści klas 3 „a”, „b” i „c” doświadczyli prawdziwej gorączki sobotniej nocy.

Nadeszła długo oczekiwana przez wszystkich uczniów klas maturalnych (i nie tylko!) studniówka, do której przygotowania trwały niemalże od września. Tę niezwykłą uroczystość otworzył tradycyjny, choć nietuzinkowy polonez, który pod czujnym okiem Pani Doroty Skórskiej ćwiczyliśmy już od paru miesięcy. Zachwyciliśmy jego wykonaniem przybyłych nauczycieli, rodziców i rodziny oraz przyjaciół, o czym sami nas zapewnili. Gdy minął stres związany z pragnieniem wykonania jak najlepiej pierwszego tańca, wysłuchaliśmy przemówień naszych Wychowawców i Pana Dyrektora, od których ze wzruszenia malutka łezka mogła zakręcić się niejednej osobie w oku. Po oficjalnej części nadszedł czas na utrwalenie tej niepowtarzalnej chwili w wiecznym oku aparatu, a przez resztę cudownej studniówkowej nocy tańcom nie było końca, a uśmiech nie schodził z twarzy. Całości dopełnił występ naszych przyjaciół maturzystów z klasy 3 „c”. Przygotowana przez nich część artystyczna nie tylko rozbawiła do łez, ale też pozwoliła spojrzeć z wesołym dystansem na czekającą nas wkrótce maturę.

Studniówkę ma się raz w życiu niestety, a nazwa tego wydarzenia jest nieprzypadkowa ‐ w końcu od tej pory zaczynamy już wielkie odliczanie, najintensywniejsze przygotowania. Studniówkowy wieczór pozwolił nam wziąć ostatni oddech, sprawił, że przez chwilę zapomnieliśmy o stresie i mogliśmy w naszym wspaniałym gronie maturzystów i przyjaciół przetańczyć całą noc. Zostały nam piękne wspomnienia, a każdy ‐ mogę powiedzieć z pełnym przekonaniem ‐ zapamięta te chwile na bardzo długo i z sentymentem będzie do nich wracać myślami.

Od teraz Sto dni do matury ‐ trzymajcie za nas kciuki!

Julia Śnieżyńska